KONST / Litografier / Färglitografi 12455498
nr 1245 5498
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/40. Motivet: 26x66 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:11:46
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman